Co to jest home staging i po co to się robi?

Home staging to przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu, innymi słowy zmiana mieszkania/domu z zamieszkałej na gotową do zamieszkania. Wystawiając nieruchomość na rynek, musimy przykuć uwagę odbiorców tak, aby spośród wielu podobnych ofert, wybrali właśnie naszą.


Jak to wygląda w praktyce?


Wszystko zależy od celu jaki chcemy osiągnąć oraz stanu nieruchomości. Chcąc sprzedać lub wynająć mieszkanie, należy przede wszystkim je dobrze posprzątać. Pewnie każdy z nas przeglądając nieruchomości z rynku wtórnego, spotkał się ze stosem brudnych naczyń w zlewie, niepościelonym łóżkiem i ogólnym rozgardiaszem. Warto też pozbyć się nadmiaru rzeczy z mieszkania. Dobrze, jak na fotografiach oferowanego do sprzedaży lokum widać przestrzeń.


Czy to jest opłacalne?


Oczywiście, że tak. Zabiegi home stagingu przyspieszają sprzedaż i wynajem nieruchomości. Inwestycja w przypadku sprzedaży nie powinna być wyższa niż koszt 1-2 m kw., a to zawsze mniej niż obniżanie ceny nieruchomości. Przy wynajmie wygląda to trochę inaczej.


Zapraszam do współpracy, moje zadanie polegało na uatrakcyjnieniu nieruchomości i przygotowaniu jej do szybkiej i zyskownej sprzedaży. Zawsze w przypadku home stagingu, staram się wykorzystać jak najwięcej elementów, które zastaliśmy w mieszkaniu. Można dokupić jedynie dodatki i akcesoria, które nadały by mieszkaniu bardziej nowoczesnego i eleganckiego charakteru.

Zapraszam Iwona Rożek


zdjecie1 zdjecie3 zdjecie4 zdjecie5 zdjecie6 zdjecie7 zdjecie8 zdjecie9 zdjecie10 zdjecie11 zdjecie12